Jak znaleźć pracę u Premium Resellera?

Produkty Apple cieszą się w Polsce coraz większym zainteresowaniem. Co za tym idzie, sprzedawcy o statusie Apple Premium Reseller otwierają kolejne sklepy. Jak zostać pracownikiem jednego z nich? 

Swoją przygodę z byciem handlowcem rozpoczęłam trzy lata temu. Nie była to moja pierwsza praca, tym bardziej nie pierwsza w segmencie elektroniki. Szukałam dla siebie nowego wyzwania, a produkty Apple takim mi się wydawały. Szczególnie, że w tamtym czasie posiadałam wyłącznie mojego pierwszego Macbooka i odkrywałam dopiero jego tajniki. Telefon z system iOS był dla mnie czarną magią.

Pracy nie dostałam po znajomości, bynajmniej. Na rozmowie znalazłam się wyłącznie dzięki skrupulatnie przygotowanemu CV oraz ogłoszeniu na jednym z profesjonalnych portali oferujących zatrudnienie. Kompletnie nie wiedziałam, czego się spodziewać.  Jednak, jak się później okazało, strach miał wielkie oczy i nic poza tym.

Zanim zaczniesz szukać pracy w tym zawodzie, dobrze abyś sam sobie odpowiedział na pytania, takie jak:

– Czy jestem w stanie pracować na cały etat?
– Czy pogodzę pracę z innymi zobowiązaniami? (studia, staż, etc)
– Czy jestem pewien, że chcę pracować w handlu? 

Jeżeli trzykrotnie potwierdziłeś największe obawy swoje i pracodawców, nie widzę powodów, dla których miałbyś nie spróbować szczęścia w tej branży. Teraz nie pozostało nic innego, jak znaleźć odpowiednie ogłoszenie, prawda?

Gdzie szukać?

Ogłoszenia o zapotrzebowaniu na handlowców pojawiają się i znikają. Ważnym jest, aby trafić na odpowiedni portal, w momencie trwania rekrutacji. Osobiście polecam Wam stronę Pracuj.pl gdzie akurat mi udało się znaleźć jabłkowy nabór. Co ciekawe, możecie szukać ogłoszeń wybierając konkretną profesję lub po nazwie pracodawcy.

Drugą opcją jest zaglądanie na strony konkretnych Premium Resellerów. Sprawdziłam, jak sprawy wyglądają u trzech największych sprzedawców Apple i bardzo szanuję fakt, że każdy z nich posiada osobną podstronę, poświęconą poszukiwaniom nowych pracowników: CortlandiMadiSpot

Inną możliwością jest dowiadywanie się u źródła. Jeżeli w Waszym mieście (lub okolicach) funkcjonuje którykolwiek z APR to nie traćcie czasu. Pojawcie się u niego osobiście lub skontaktujcie się mailowo z informacją, iż jesteście zainteresowani pracą w charakterze sprzedawcy i czy możesz przesłać swój życiorys wraz z ewentualnym listem motywacyjnym. Każdy sposób jest dobry, aby zostać zauważonym.

Zadzwonili – i co teraz?!

Przesłałeś swoje CV i ktoś się odezwał? Super, gratuluję! Pamiętaj jednak, że to dopiero połowa sukcesu. Teraz wszystko zależy od tego, co sobą zaprezentujesz podczas rozmowy z pracownikiem działu HR lub Twoim (potencjalnym) przyszłym przełożonym. Nie będę Cię pouczać w kwestii wyglądu ani etyki biznesowej, mam dla Ciebie inną radę.
Jeżeli idziesz zdobyć pracę w branży nowych technologii to musisz mieć o tym pojęcie. Wiem, że zapewne nieraz spotkałeś się ze stwierdzeniem, iż doświadczenie nie jest wymagane. Owszem, może nie być. Ale jeżeli pokażesz się jako osoba, której niestraszne są nowinki technologiczne czy chociażby podstawowe działanie sprzętu, który masz sprzedawać to jesteś wygranym na starcie.

Licz się z faktem, że możesz zostać zapytany o specyfikację sprzętu, o swoje ulubione funkcje iOS lub MacOS lub o to, co chciałbyś zmienić w sprzętach Apple, gdybyś tylko mógł. Spektrum zadawanych pytań może być nieograniczone i w tym jednym, jedynym wypadku, musisz jak najlepiej sprzedać sam siebie.  Od tego zależy, czy niebawem ubierzesz koszulkę z logo nadgryzionego jabłuszka czy nie. A ja już, z tego miejsca, życzę Ci powodzenia i dołączenia do społeczności handlowców Premium.

  • http://www.wuumac.pl Redakcja WuuMac.pl

    Ciekawe jak z zarobkami? 🤔

    • http://jablkadlazielonych.pl Paulina Żelichowska 🍏

      Zarobki ściśle uzależnione od firmy, w której chciałbyś pracować. Ciężko podawać widełki, u każdego inaczej 🙂