Wyrabiaj dobre nawyki

Rzadko kiedy szaleję na punkcie jakichkolwiek aplikacji, ale te z segmentu produktywność są moim konikiem. Planowanie, zarządzanie, układanie i te pomagające w skupieniu. Wszystko, czego dusza zapragnie. 

Nowy rok zagościł u Nas ponad tydzień temu. Obstawiam w ciemno, że większość postanowień noworocznych została już zarzucona lub jest w fazie jeszcze się zastanawiam czy dam radę. Ja w 2018 postanowiłam nie szaleć, a skupić się na drobnostkach, dzięki którym będę mogła przybić sobie piątkę i powiedzieć: „Tak Paulina, dałaś radę!”. Ale jaka byłaby ze mnie blogerka i wielbicielka jabłek gdybym zrobiła to na kartce lub w specjalnie przeznaczonym do tego notatniku? Naaaah.
Do tego potrzebna jest kolejna aplikacja!

Prosto, ładnie i przyjemnie

Przedstawiam Wam Productive – Habit Tracker najlepsze narzędzie do osiągania wielkich celów, małym kosztem. To właśnie jedno z tych rozwiązań, które pozwoli Ci nie zmarnować tego roku roku. Nie bez powodu ich slogan to: „Build good habits. Organize your life.”

Z czym to się je?

Aplikacja jest bezpłatna – to już miłe zaskoczenie na samym wstępie. Aktualnie jest ona dostępna jedynie w App Store, a to oznacza, że właściciele telefonów z Androidem muszą poczekać aż producent udostępni ją w sklepie Google Play. Na ten moment, średnia ocen użytkowników utrzymuje się na poziomie 4,8 co zapewnia 40 miejsce w kategorii „Produktywność”. Uważam, że to całkiem niezły wynik. Warto dodać, że Productive oferuje aplikacje na iPada i Apple Watch – wszystko po to abyś stale mógł monitorować swoje postępy.

Po zainstalowaniu aplikacji, zostaniesz poproszony o wybranie czynności, które chciałbyś wykonywać regularnie oraz określenie pory dnia, w której powinieneś to zrobić. Do wyboru masz sześć grup nawyków oraz możliwość napisania własnego wraz z wyborem odpowiedniej ikonki. A ich wykonanie? Możesz zaznaczyć opcje: codziennie, co tydzień, X razy w tygodniu, raz na dwa tygodnie, co miesiąc lub na początku/w środku/pod koniec miesiąca. Pełna dowolność.


Jak sam widzisz, aplikacja nie została stworzona wyłącznie do sprawdzania Twojej produktywności. Osobiście określiłabym ją jako pomoc w organizacji swojego czasu lub zabezpieczenia przed zapominalstwem. Bo komu z Nas nie zdarzyło się zapomnieć opłacić rachunków, wziąć leków czy – w ferworze pracy na akord – odezwać do swoich najbliższych?

Długo poszukiwałam idealnego, lecz prostego plannera. W Productive ujęło mnie dosłownie wszystko. Od samej koncepcji aż po sposób zbudowania aplikacji, podzielenia nawyków na odpowiednie grupy, wyboru częstotliwości nawyku, na ciemnym backgroundzie kończąc. I choć w zakładce „Statystyki” widzę, ile z moich dni nie było idealnych pod względem odhaczenia wszystkich czynności to nie poddaje się. Nadal wierzę, że z końcem 2018 roku będę mogła napisać Wam na Facebooku, że było warto. Że dałam radę wyplenić w sobie syndrom zrobienia czegoś późniejmaksymalnie wykorzystując większość z 3600 minut każdego dnia.

A ty?

Zdecydujesz się zainstalować Productive – Habit Tracker czy może zaczniesz od odcięcia się od swojego smartfona na czas pracy lub przebywania ze swoimi bliskimi? Jak to zrobić? Sprawdź tutaj.

  • Mateusz

    Przekonałaś mnie do wypróbowania tej aplikacji, bo wydaje się po prostu genialna w planowaniu, organizacji i pomocy w realizacji postanowień. Szkoda, że jeszcze nie ma jej w sklepie Google Play. Poza tym prowadzisz fajny blog, dobrze że wpadłaś na blomatt-a, bo dzięki temu mogłem poznać nowe interesujące miejsce, do którego będę zaglądał częściej. 🙂